Hej
Nu är det snart tid att starta upp säsongen 2019.
Vi har för tillfället inte fått några träningstider för v13 när vi tänkte starta träningen men vi letar tider.
Det är p g a den stora mängd snö som fallit som vi ungdomslag ännu inte fått några tider. Hittar vi nån träningstid, så kanske vi bokar den med kort varsel.
Som det ser ut ny kör vi igång under v14 med träning 3 ggr/veckan.
Håll koll på hemsidan ifall vi lägger in någon träning innan v14.
Vår första cup för året kommer vi att spela söndag 28 april i Luleå. Det är en cup som spelas under en dag och vi har anmält 2 lag. Kallelse kommer när vi börjat träna.
Vår andra cup kommer vi att spela 14-16 juni i Hudiksvall. Alla spelare kommer att åka med buss till Hudiksvall på fredag morgon. Man kommer därför att behöva ta ledigt från skolan på examensdagen.
Anmälan till cupen kommer när vi börjat träna. Till denna cup kommer vi att ta ut en egenavgift på
500 kr/spelare.
För dom föräldrar som är intresserade finns nu ett dokument med lite anteckningar från föräldramötet i februari.
Välkomna till en ny och rolig fotbollssäsong!
//Tränarna